Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира в Синсинати. Първата ни ракета победи канадеца Вашек Посишил със 7:6 (4), 7:6 (5). Срещата продължи близо час и 50 минути.

В първия кръг Гришо стартира с трудна победа над чеха Лукаш Росол.

Срещата започна отлично за Гришо, който проби още в първия гейм. След това обаче позволи на съперника да изравни при 3:3. В тайбрека след 3:4 точки хасковлията направи два минипробива и после затвори сета – 7:6.

Във втория сет двамата тенисисти печелиха подаванията си без особени затруднения и се стигна до нов тайбрек. В него Димитров поведе с 3:0 и 4:2. При 6:3 имаше вече три мачбола и триумфира при третия, а с това и срещата с 2:0 сета.

С успеха Григор си осигури 90 точки за световната ранглиста. В следващия кръг най-добрият ни тенисист ще се изправи срещу победителя от утрешния сблъсък между №3 Анди Мъри и участващия с "уайлд кард" Марди Фиш.