Григор Димитров спечели петата титла в кариерата си и втора за последните три седмици. На финала на турнира в Дортмунд, с награден фонд 15 хиляди долара, надеждата на тениса ни победи представителя на домакините Ян-Ленард Щруф със 7:5, 7:5.

В мача Димитров показа страхотни нерви. При 6:5 в своя полза в първия сет направи първият пробив в мача и поведе със 7:5. Вторият сет бе по-драматичен. Щруф поведе рано с пробив – 3:1, след което стигна до 5:4 и сервираше за мача. В този момент Гришо върна пробива и изравни – 5:5, след което взе подаването си 6:5. Ян-Ленард сервираше за вкарване на мача в тайбрек и поведе с 40:15. Класата на нашето момче обърна развоя и със спечелени пет поредни точки той спечели гейма и мача.