Българската звезда на световния тенис Григор Димитров започна с неочаквано трудна победа защитата на титлата си от турнира в Акапулко. "Abierto Mexicano TELCEL" е с награден фонд 1 548755 долара. Световният №101 Филип Краинович от Сърбия се оказа твърде тежко препятствие за Гришо, който е поставен под № 3 в основната схема. Българинът победи с 6:3, 5:7, 6:0 след близо 2 часа игра. Това беше първи мач между Димитров и 22-годишния сърбин. Нашето момче брани титла и 500 точки.

ПЪРВИ СЕТ
Двубоят беше първи в програмата на Централния корт и стартира точно в полунощ българско време. Срещата започна изненадващо с пробив на сърбина. Първата ни ракета направи грешка от воле, но малко по-късно добър начален удар му осигури предимство от 30:15. В този гейм Григор сервираше с лице към слънцето и срещу вятъра, а това доведе до три поредни двойни грешки, с които миналогодишният шампион буквално подари подаването си на сърбина.

Димитров веднага върна пробива и изравни геймовете – 1:1. От тук до края на първия сет нашият тенисист установи тотално надмощие и увеличи серията си на четири поредни гейма – 4:2. При 5:3 за българина Краинович блесна със страхотен минаващ удар от бекхенд, но успя да достигне до само още една точка в гейма и Гришо затвори сета след само 29 минути игра – 6:3. За целия сет българинът направи 8 уинъра и 10 непредизвикани грешки, докато балансът на тези показатели при съперника му бяха 4-14.

ВТОРИ СЕТ
Във втория сет Григор допусна необясним срив в играта си и след груби грешки позволи на съперника си да изравни резултата. Първият гейм беше особено оспорван и завърши с успех за сърбина след 16 минути здрава битка. Последва размяна на геймове, докато Гришо проби за 3:2 при общо 17-ия си брейкбол. После българинът обаче веднага пропиля аванса си за 3:3. Димитров удължи серията от пробиви до три поредни, след като в този гейм Краинович допусна две непредизвикани и една двойна грешка, довели до 15:40 и Григор дръпна с 4:3. От тук вече нашият тенисист не изпусна инициативата и поведе с 5:4. Тук обаче започна драмата.

Григор набързо поведе с 40:0, но пропусна и трите си мачбола, после пропиля и четвърти шанс да затвори мача, а в крайна сметка сърбинът намери начин да измъкне подаването на съперника си и увеличи серията на шест поредни пробива. Сривът в играта на нашия състезател продължи с пълна сила и Краинович изравни сетовете след 7:5.

ТРЕТИ СЕТ
В третия сет Гришо най-сетне се мобилизира, не остави съмнение в своето превъзходство и завърши по шампионски – 6:0.

Гришо вече си осигури 18 020 долара от наградния фонд и защити 45 от общо 500-те спечелени точи през изминалия сезон. В спор за място на четвъртфиналите българинът ще срещне победителя от сблъсъка между американците Доналд Йънг и преминалия през квалификациите Райън Харисън.

Водачът в схемата Кей Нишикори потегли срещу квалификант, като в неговата четвъртина са още полуфиналистът от Рио де Жанейро - Андреас Хайдер-Мауер и Александър Долгополов. Съперникът на Григор Димитров от миналогодишния мач за трофея - Кевин Андерсън, стартира срещу Дъстин Браун.

ГРИГОР ДИМИТРОВ - ФИЛИП КРАИНОВИЧ 6:3, 5:7, 6:0