Най-добрият български тенисист Григор Димитров поздрави талантливия Иван Иванов, който вчера спечели „Уимбълдън“ при юношите.

На профила си в „Инстаграм“ Гришо сподели стори, на което има видео от победната точка на Иванов във финала срещу американеца Ронит Карки с 6:2, 6:3. Димитров придружи публикацията си с емотикони на ръкопляскане и българското знаме.

Така първият роден носител на трофея при момчетата в „Уимбълдън“ отдаде почит на своя наследник. Както е известно, Григор Димитров спечели турнира през 2008 г. Това се случва броени месеци преди раждането на Иван Иванов (30 октомври 2008 г.)

По-рано вчера и Цветана Пиронкова, която през 2010 г. играе полуфинал на "Уимбълдън" при жените", също поздрави 16-годишния Иванов.

"Запомнете това име! Иван Иванов! Честито, шампионе", написа Цвети във "Фейсбук".