Григор Димитров достигна до първи четвъртфинал през сезона, след като победи в изключителна драма французина Адриан Манарино с 6:7 (8), 6:2, 7:6 (2). Двубоят от турнира в Акапулко продължи почти три часа и предложи множество обрати, а най-добрият ни тенисист спаси два мачбола.

Хасковлията започна отлично срещата, дръпна с 4:2 в първи сет, но позволи веднага французина да върне пробива и да докара в тази част до тайбрек. В него Манарино първи достигна до точка за спечелването му, после и още една.Но и двете бяха спасени от Григор. Форхенд в аут пък провали възможността Гришо да спечели сета, а след това при 9:8 Манарино успя и поведе в срещата.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Вторият сет бе изцяло за българина. Димитров дръпна бързо с ранен пробив, след което направи и още един, за да поведе с 4:1. До края на тази част той нямаше проблеми и при първия си сетбол стигна до изравняване на резултата.

Решителният трети сет изглеждаше решен без проблеми в полза на Димитров. Той записа два поредни пробива и поведе с 4:1, след което играта му се срина. Манарино върна последователно двата пробива, изравни до 4:4, а след това и поведе с 5:4. Стигна се до два мачбола за франзуцина при подаването на Григор. Българският тенистист спаси и двата, а след успешни сервис геймове се стигна до решителен тайбрек.

Тук вече Димитров не изпита големи проблеми и лесно извоюва победата. Два минипробива за 4:0 в негова полза предрешиха изхода, а в крайна сметка със 7:2 в тайбрека Димитров продължи напред.

На четвъртфиналите Гришо ще се изправи срещу победителя от срещата между Стан Вавринка и Педро Мартинес.