Григор Димитров излиза срещу Джак Сок тази вечер в полуфинал на заключителния Мастърс в Лондон. До тази фаза българинът достигна след три поредни победи в групата – срещу Доминик Тийм, Давид Гофен и Пабло Кареньо Буста. В трите си мача Димитров допусна само един сет – от Доминик Тийм.

Григор и днешният му съперник – Джак Сок, са пълни дебютанти на тази фаза от турнира. До полуфиналите от четиримата останали в надпреварата е играл единствено Роджър Федерер, а неговият противник – Давид Гофен, миналата година бе само резерва. Последният дебютант, стигал до финала, е Давид Ферер през 2007 година.

Двубоят на Григор Димитров и Джак Сок ще стартира не преди 22:00 часа българско време днес. Това ще бъде пети мач помежду им, като в досегашните четири американецът има три победи, една е за българина.

Последната среща бе изключително драматична. Двамата играха на Мастърс-а в Индиън Уелс. Размениха си по един сет, а в третия Григор Димитров водеше с пробив за 4-2 гейма, а при 5-4 имаше три поредни мачбола на сервиса на Сок, който спаси и четвърти в тайбрека, за да грабне победата.