Григор Димитров постигна втората си победа срещу съперник от топ 10 на АТП в турнирите от Големия шлем.

Той постигна това в четвъртфиналите на US Open срещу Роджър Федерер. Преди този двубой Димитров бе с баланс 1:10 срещу топ 10 съперници в турнирите от Големия шлем. Единствената му друга победа бе през 2014, коато в четвъртфиналите на Уимбълдън надигра Анди Мъри.

Тогава шотландецът бе №5. Само преди шест седмици Григор загуби в Атланта от световния №405, но сега демонстрира забележителен прогрес. С представянето си до момента Димитров си осигурява завръщане в топ 25, а с финал ще бъде №16. Следващият опонент на Гришо също е в топ 10 - Данил Медведев. До момента Димитров и Медведев имат два мача помежду си от 2017 година.

Тогава българинът спечели на трева в Куинс, а през лятото руснакът взе реванш във Вашингтон в два сета. Предишните два полуфинала в Шлема за Григор бяха на Уимбълдън 2014 и Australian Open 2017.