Григор Димитров победи седмия в ранглистата на АТП норвежеца Каспер Рууд с 6:3, 7:5  в 1/8-финал от турнира в Монте Карло пред погледа на майка си Мария. Гришо изравни баланса си  в мачовете с норвежеца и двамата вече имат по един успех. На 1/4-финалите Григор ще срещне Хуберт Хуркач (Полша) или Алберт Рамос-Виньолас (Испания), които играят по-късно днес.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

ПЪРВИ СЕТ
Мачът започна с разменени сервис геймове от двамата, като Григор успя да пробив седмия в ранглистата на АТП за 2:1. След гейм на нула последва още един пробив за 1:4. Гришо поведе с 5:2, но в този момент Рууд успя да го пробие (5:3). Димитров обаче реагира и не допусна връщане на интригата с третия си пробив за крайното 6:3.

ВТОРИ СЕТ
Втората част се разви равностойно и в първите единайсет гейма нямаше пробив, а и нито един от двамата тенисисти нямаше възможност за такъв. Григор обаче избухна в 12-ия гейм и поведе с 40:0. Победата обаче не дойде толкова лесно и Димитров трябваше да чака до четвъртата си възможност за пробив за крайното 7:5.