Григор Димитров измъчи 58-ия в света Дуди Села, но загуби в първия кръг на турнира в Рамат Ашарон с награден фонд 100 хиляди долара. Българинът падна с 4:6, 6:7 след точно час и половина игра.

В първия сет израелецът, който е поставен под номер 1, поведе набързо с 4:0 гейма, но Григор върна три за 3:4. До края двамата печелеха подаванията си и Села взе сета с 6:4.

Вторият сет се разви драматично, като започна с ново преимущество на Дуди. Димитров губеше с 1:3, но изравни и дори поведе с 4:3. Съперникът му направи 4:4, след което проби сервиса на българина за 5:4. Веднага обаче Гришо върна пробива и дори поведе с 6:5. Села вкара мача в тайбрек, който спечели със 7:4.

Като цяло представянето на българина е повече от добро, след като спечели два мача от квалификациите. Димитров не игра повече от месец заради травма в китката. Той продължава участието си на двойки./БЛИЦ