ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

Григор Димитров записа успех над представителя на домакините Сам Куери и се класира за 1/4-финал на турнира във Вашингтон. Мачът се игра след полунощ наше време, а победата с 6:3, 6:2 дойде след час игра. Съперник на Гришо на четвъртфиналите ще бъде Томи Хаас, който отстрани Иван Додиг след успех с 6:4, 4:6, 7:5. Димитров вече си гарантира 90 точки за ранглистата , а при нов успех ще се изкачи до номер 28 на АТП.

Гришо започна двубоя с два аса, а в следващия гейм двойна грешка на Куери доведе до брейкбол. Американецът я отрези след ас на втори сервис. При 3:2 Григор Димитров проби сервиса на съперника и направи 4:2. След това българинът спокойно затвори сета с 6:3.

Във втория сет Григор Димитров продължи да бъде концентриран. Първата ни ракета направи ранен пробив. Единствено при 3:2 българинът за първи път направи двойни грешки и бе застрашен от пробив, но издържа и спечели двубоя./БЛИЦ