Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира от веригата “Чалънджър” в Германия, с награден фонд 30 хиляди евро. В среща от втория кръг българинът се наложи с 3:6, 6:3. 7:6 над поставения под номер 1 Грега Земля от Словения.

Съперникът на Григор е номер 112 в ранглистата, а най-вероятно двамата ще се срещнат отново след месец в мач за “Купа Дейвис”, когато България ще гостува на словаците.

Срещата продължи 2 часа и 4 минути. След разменено преимущество в първите два сета, третият се реши в тайбрек. В него българина бе безкомпромисен и го взе със 7:0.

За класирането си на четвъртфинал Димитров взима 18 точки за ранглистата (3 от квалификациите и 15 от основната схема). Следващият му съперник е победителят от Павол Червенак или шампиона от “Ролан Гарос” през 2004 година Гастон Гаудио./БЛИЦ