След тежкия си мач срещу Миша Зверев на сингъл на турнира в Монеал Григор Димитров отпадна на двойки. Българският тенисист и Хуан Мартин дел Потро загубиха осминафиналния си мач на двойки срещи легендарните близнаци Боб и Майк Браян с 3:6, 5:7.

Мачът започна по-малко от час след битката на Гришо със Зверев и след отпадането на Дел Потро от младия канадец Денис Шаповалов. Въпреки умората българинът и аржентинецът се представиха много добре срещу американския дует, който има 16 титли от Големия шлем на двойки.

Един пробив във втория гейм на мача беше решителен за крайния изход на първия сет. Втората част беше по-завързана, а Димитров и Дел Потро можеха да изравнят резултата в мача, тъй като имаха сетбол при 5:4, но не успяха да го спечелят. Вместо това братята Браян изравниха и след това пробиха за 6:5 и взеха мача при последвалото си подаване.