Първата ни ракета по тенис при мъжете Григор Димитров отпадна на старта на турнира в Бащад, Швеция от Гийермо Каняс с 0:2 сета (3:6, 6:7). Аржентинецът премина квалификации, за да стигне до срещата с Гришо. Това беше първият мач на 18-годишния Димитров след срещата му от първия кръг на "Уимбълдън", където усука коляното си и не можа да завърши двубоя.

В първия сет Каняс нямаше особени проблеми и победи с 6:3.

Във втория обаче българинът заигра много силно и малко не му достигна да изравни за 1:1. Гришо допусна пробив за 2:2 гейма, след което Каняс стигна и до 4:2 след нов пробив. Аржентинецът спечели и следващото си подаване за 5:2, след което нашето момче започна да печели гейм след гейм. Гришо успя да спаси три мачбола при 5:2 и взе подаването си за 5:3. След това проби Каняс за 5:4 и спечели подаването си за 5:5. Каняс се посъвзе и взе своето подаване за 6:5, Гришо върна равенството за 6:6. В тайбрека обаче Григор не издържа и загуби с 2:7, с което даде и мача в полза на съперника си./БЛИЦ