Григор Димитров отпанда на четвъртфиналите на турнира в Кремнона. Надеждата на тениса ни загуби с 4:6, 5:7 от опитния германец Бендажамин Бекер.

Българинът се представи много силно и затрудни максимално Бекер, който е поставен под номер 1 в основната схема на турнира. В първия сет Григор загуби с 4:6. Във втория той игра още по силно, като поведе с 5:4. Опитът си каза думата и 28-годишният немец, който е бивш номер 38 в света, спечели със 7:5.
Бекер е последният тенисист, победил легендарния Андре Агаси. На 3 септември 2006 година американецът сложи край на дългогодишната си кариера след четирисетов мач на US Open, спечелен от германския му съперник.

За класирането си на четвъртфинал Григор Димитров ще вземе 875 долара, както и 16 точки за световната ранглиста, което ще го изкачи в топ 350 от следващата седмица./БЛИЦ