Григор Димитров ще се изправи срещу австриеца Себастиан Офнер в третия кръг на Откритото първенство на Великобритания. Това стана ясно, след като Офнер победи поставения под №13 в схемата Томи Пол с 1:6, 7:5, 6:4, 7:5 след почти три часа игра.
Американецът водеше със сет и пробив във втората част, но Офнер успя да обърне мача в своя полза. 29-годишният австриец е №165 в световната ранглиста и досега не е играл срещу Григор Димитров.
При юношите българинът Иван Иванов, поставен под №6 в схемата, ще започне участието си срещу американеца Джак Сатърфийлд. Александър Василев, №12, ще играе срещу Алехандро Арсила от Колумбия.
При девойките участие ще вземат Росица Денчева, Елизара Янева и Йоана Константинова. Денчева, която е поставена под №16, започва с мач срещу бразилката Виктория Барош. Същата съперничка ще има и Янева, докато Константинова ще се изправи срещу Аспен Шуман от САЩ.