Българският тенисист Григор Димитров и белгиецът Давид Гофен стартираха с доста драматична победа 2022 г. Двамата записаха успех в надпреварата на двойки на турнира в Мелбърн.

Димитров и Гофен обърнаха нидерландците Ботик ван ден Зандсхулп и Мате Миделкоп и се наложиха с 2:6, 6:3, 10:6 за 73 минути на корта.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Решителни за първия сет се оказаха двата пробива, които направиха нидерландците – в третия и в седмия гейм. Димитров и Гофен изравниха резултата, взимайки втората част, след като осъществиха брейк за 5:3.

Шампионският тейбрек започна отлично за българина и белгиеца, които след два пробива поведоха с 6:2 и си отвориха пътя към успеха.

На осминафиналите на турнира Григор Димитров и Давид Гофен ще премерят сили срещу Александър Недовесов (Казахстан) и Айсам Ул Хак Куреши (Пакистан).