Григор Димитров загуби първи финал в кариерата си. Националът падна с 6:2, 6:7, 6:7 от французина Никола Маю, известен с участието си в най-дългия мач по тенис. Преди мача за титлата в Орлеан българинът имаше 9 финала и 9 титли.

Първият сет започна отлично за Димитров, който проби и поведе с 2:0. Двамата задържаха подаванията си, но отново нашето момче се възползва от колебание при Маю и след нов пробив спечели с 6:2 гейма.

Вторият сет мина без пробиви до 6:6, което го вкара в тайбрек. Двамата бяха равностойни, но в решителния момент Маю спечели две последователни точки и тайбрека с 8:6.

Третата част бе копие на първата, като състезателите печелеха подаванията си, но Гришо бе доста стабилен в геймовете си. Така се стигна до нов тайбрек, който трябваше да определи победителя от двубоя. В него двамата започнаха с размяна на точки и продължиха така до 3:3. Маю обаче взе следващите две точки и дъпна с 5:3. Гришо върна веднага едната точка, но французина взе следващата – 6:4 и още при първия си мачбол спечели срещата след 2 часа и 11 минути борба.

Благодарение на отличното си представяне Димитров взима 9 хиляди евро от наградния фонд и 75 точки за ранглистата, които ще го изкачат до приблизително 115-ата позиция./БЛИЦ