Първата ни ракета Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира в Гщаад, след като победи с 7:6(3), 3:6, 6:2 Дъстин Браун (Германия).

Първият сет бе изключително равностоен, като във целия сет Гришо имаше само една възможност за пробив, а опонентът му нито една. Логично се стигна до тайбрек, който бе спечелен лесно от Димитров със 7:3.

Вторият сет също започна равностойно и до 4:3 в полза на Браун нито един от двамата не достигна до точка за пробив. При подаването на Димитров обаче германеца успя да пробие на 30 и сервира за сета. Браун безпроблемно спечели гейма на 15 и изравни резултата – 1:1.

В последният сет Григор бе неудържим и набързо поведе с 3:0, а до края на мача не позволи изненада и след 6:2 се класира за 1/4-финалите, където ще срещне поляка Лукаш Кубот.