Най-добрият ни тенисист Григор Димитров започна 2019 година с експресна победа на турнира в Бризбейн. Хасковлията се справи за час и половина с представителя на домакините Джон Милман с 6:3, 6:4.

Димитров се представи много убедително през по-голямата част от мача. Той допусна разколебаване във втория сет в момент, в който имаше аванс от два пробива, но успя да се събере и да стигне до крайния успех.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Григор притисна съперника от самото начало, като двамата направиха някои отлични разигравания. Австралиецът спаси два шанса за пробив още в първия си сервис гейм, но Григор направи пробив на нула за 4:2 и задържа преднината си, като приключи първия сет за 36 минути.

Българинът започна вихрено втората част и след два бързи пробива поведе с 4:1. Тогава Милман се разигра и изравни до 4:4 и водеше с 40:15 в следващия гейм. Григор обаче показа характер и отговори на удара, като успя да обърне гейма и секунди по-късно сервираше за мача. Последва успешен гейм и край на двубоя.

В следващия кръг Димитров ще срещне номер 2 в схемата Кей Нишикори от Япония.