България загуби от Гърция с крайното 1:4 на турнира „Юнайтед Къп“ в австралийския град Пърт, след като отстъпи и на двойки.

Адриан Андреев/Гергана Топалова загубиха от Стефанос Циципас/Мария Сакари с 4-6, 4-6.

Очакваше се за нашите да излязат Григор Димитров и Виктория Томова, но това не се случи.

Гръцкият дует бързо постигна пробив и дръпна с 3-0 гейма, което се о каза достатъчно да победата в първия сет.

Българските играчи можеха да започнат много добре втората част, но пропуснаха геймбол, а впоследствие инкасираха пробив.

Гергана Топалова си заслужи място в днешните репортажи с два прекрасни бекхенд уинъра, което е малка утеха за мача ни на двойки.

Двубоят продължи час и 14 минути. Утре рано сутринта започват мачовете на България срещу Белгия в същата група „А“ на турнира в австралийския град Пърт.