Илиян Радулов продължава силното си представяне при юношите на Australian Open, където се класира на четвъртфинал. Поставеният под №2 българин победи за 72 минути Оливер Оякаар от Естония  със 7:5, 6:3.

При 4:4 в първия сет Радулов се измъкна два пъти от възможност за пробив, а при 5:4 пропиля сетбол. След това обаче при 6:5 нашето момче нанесе своя печеливш удар.

Във втория  сет Илиян започна мощно и дръпна с 4:1 гейма, което се оказа решаващ ход за крайния резултат.

Радулов сервира изключително стабилно през цялата среща и не допусна да бъде пробит.

За място на полуфиналите той излиза срещу Тиен Лърнър от САЩ, който е №770 в световната ранглиста за мъже на ATP.

Другият ни представител Адрияно Дженев отпадна на осминафиналите - 2:6, 2:6 от белгиеца Александър Блок.