Новата звезда на тениса Карлос Алкарас стана първият испанец, спечелил финалният турнир на Новото поколение на АТР в Милано. Във финалния мач 18-годишният Алкарас се наложи с 4:3 (5), 4:2, 4:2 над Себастиан Корда (САЩ).

Испанецът стигна до успеха за 82 минути, а това е втората му титла за сезона. Той спаси и осемте възможности за пробив, който се откриха през 21-годишния Корда. Алкарас от своя страна направи два брейка и пласира 15 уинъра.

Карлос Алсарас, който през 2021 г. проби в световния Топ 50, стана най-младият тенисист за последните 29 години, който постига 32 победи в турнири от АТР в рамките на една календарна година. За последно това стори украинецът Андрей Медведев през 1992 г., когато е 18-годишен.

Надпреварата, в която участват тенисисти на 21 години и по-млади, се играе по различни правила. Треньорите имат право да дават наставления на корта, а сетовете се играят до достигането на спечелването на четвърти гейм. Времето за загряване обаче е намалено само до една минута.