Коко Гоф (САЩ) достигна до първи полуфинал в кариерата си в Големия шлем, след като елиминира сънародничката си Слоун Стивънс със 7:5, 6:2 на "Ролан Гарос".

Поставената под номер 18 американка пропиля аванс от 5:2, но все пак стигна до успеха в първия сет след решаващ пробив в 12-ия гейм.

В началото на втората част тя загуби подаването си, но след това взе пет поредни гейма по пътя си към крайната победа срещу вицешампионката на "Ролан Гарос" през 2018 година Стивънс след 90 минути игра.

Така тя направи следващата стъпка, след като през миналия сезон достигна до четвъртфиналите в Париж, но претърпя поражение с 6:7(6), 3:6 от бъдещата победителка Барбора Крейчикова (Чехия).

Следващата съперничка на Гоф ще бъде италианката Мартина Тревизан, която също  ще дебютира на полуфинал в турнирите от Шлема, след като по-рано днес надделя над Лейла Фернандес (Канада) с 6:2, 6:7(3), 6:3.