Цветана Пиронкова и Григор Димитров записаха първата победа в историята на родния тенис на шампионата за смесени отбори “Хопман Къп”. Родната двойка надви Петра Квитова и Томаш Бердих с 2:6, 6:3, 11:9, но загуби сблъсъка с Чехия. По-рано българите паднаха на сингъл от силнитете си съперници. Въпреки това в крайното класиране на групата успехът може да окаже решаващо значение.

Мачът продължи час и половина. В първия сет се видя, че Цвети и Гришо играят за първи път заедно. Те често се сблъскваха на корта, като не липсваха комични моменти. С усмивка те постепенно намериха баланс и макар че загубиха частта с 2:6 всеки гейм минаваше през няколко равенства.

Във втория сет нещата стояха по различен начин. Българите доминираха, а шестият в света Бердих едва посрещаше сервисите на Пиронкова. Димитров от своя страна демонстрира отличен поглед върху играта. Нашите спечелиха с 6:3.

В шампионския тайбрек Чехия поведе с 9:6, но българите изравниха до 9:9, като спасиха два мачбола. Стигна се до мачбол в наша полза при 10:9, а Томаш Бердих ни подари успеха с двойна грешка.

Българите имат един ден почивка, а на 4 януари рано сутринта играят с Дания. Пиронкова излиза срещу номер 1 в света Каролине Возняцки, а Димитров ще мери сили с младия Фредерик Нилсен./БЛИЦ