Световната №1 в женски тенис Ига Швьонтек записа експресна победа и се класира за четвъртфиналите на „Ролан Гарос“. Полякинята разби Анастасия Потапова (Русия) с 6:0, 6:0 след само 41 минути игра.

Това е третият случай в историята на „Ролан Гарос“ от началото на Оупън ерата, при който участничка в женската част на схемата в две поредни години записва победи в мачове без съперничката ѝ да спечели гейм.

Другите две тенисистки с подобно постижение са Габриела Сабатини (през 1992 и 1993 г.) и Мери Пиърс (1993 и 1994 г.). Преди година Швьонтек в третия кръг победи китайката Уан Синю с 6:0, 6:0.

Ига Швьонтек направи по три побива и в двата сета срещу Потапова, за да стигне до победата. На четвъртфиналите полякинята ще играе срещу Олга Данилович (Сърбия) или Маркета Вондроушова (Чехия).