Италианецът Яник Синер срази испанеца Карлос Алкарас с 6:1, 6:4, 6:7(8), 6:3 след 3 часа и 38 минути игра и за първи път се класира на 1/4-финалите на „Уимбълдън“.

Синер пропусна пет мачбола в хода а мача, но не позволи на съперника да стигне до шанс за пробив и така за трети път в кариерата си е сред най-добрите осем на турнир от Големия шлем след „Ролан Гарос“ миналата година и Australian Open в началото на тази.

20-годишният италианец, който миналата година отпадна в първия кръг на турнира от Големия шлем в Лондон, игра на доста високо ниво.

Синер взе без проблеми първите две части. Алкарас спаси два мачбола в тайбрека на втория сет, но в четвъртата част Синер взе подаването на испанеца за 3:1 и затвори двубоя с шестия си мачбол.

Преди този турнир Яник Синер нямаше спечелен мач на трева в кариерата си.

Италианецът записа 35 печеливши удара и 41 непредизвикани грешки, а Алкарас 33 печеливши удара и 39 грешки.

В спор за място на 1/2-финалите италианецът ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между миналогодишния шампион Новак Джокович и нидерландеца Тим ван Райтховен.