Италия детронира шампиона от последните две години Чехия след 3-1 победи в полуфиналния им сблъсък от Световната група на "Фед Къп", неофициално световно отборно първенство по тенис за жени.

В заключителния четвърти мач на сингъл Роберта Винчи срази Луцие Шафаржова с 6:3, 6:7, 6:3 на червените кортове в Палермо след малко повече от 2 часа и 30 минути игра.

Двубоят се доигра днес, след като вчера беше отложен заради дъжд. Шафаржова имаше шанс да спечели, а с това да доведе мача до решаваща среща на двойки, но пропусна аванс от 2:0 гейма в третия сет.

Италия е шампион в надпреварата през 2006, 2009 и 2010 година, а на финала тази години ще приеме отбора Русия, който вчера елиминира Словакия с 3-2 победи в Москва. Тимът на "Сборная" е четирикратен победител във "Фед Къп" през 2004, 2005, 2007 и 2008 година.

Сблъсъкът за титлата межди италианките и рускините ще бъде на 2 и 3 ноември тази година.