Италия дръпна с 1:0 на Швейцария за Купа "Дейвис", след като Паоло Лоренци победи Марко Куидинели с 7:6(14), 6:3, 4:6, 5:7, 7:5 в близо петчасов двубой. Италианецът поведе с 2-0 сета пред родна публика на клея в Песаро, но бе на път да изпусне мача. Той отрази три поредни мачпойнта и изведе домакините напред в резултата срещу Швейцария без Роджър Федерер и Стан Вавринка.

Първият сет продължи цели 65 минути, а Лоренци зарадва трибуните с успех. Втората ракета на домакините проби два пъти след почивката за 6-3 и победата изглеждаше много близо.

С по един пробив в следващите два сета, Куидинели вкара драмата в пети решителен. Той се намираше на прага на пълния обрат след пробив за 4-2, само че при 5-3 шокиращо предаде подаването си на нула.

Световният №146 реагира светкавично и стигна до 0-40 в следващия сервис гейм на съперника, но Лоренци прати в историята и трите мачбола, след което проби отново за 6-5 и сложи точка на изумителния сблъсък със 7-6(14) 6-3 4-6 5-7 7-5. Във втория мач на корта ще излязат Андреас Сепи и Хенри Лааксонен.