Първата ни ракета при жените Цветана Пиронкова загуби първата си среща от Garanti Koza WTA Турнир на шампионките. Българката се изправи срещу бившата номер 1 в света Ана Иванович и набързо бе победена с 0:6, 2:6. Срещата продължи точно 57 минути и се изигра пред погледа на Христо Стоичков и още известни български личности.

Цветана Пиронкова - Ана Иванович 0:6, 2:6

Първият сет бе кошмарен за българската тенисистка. Тя го загуби с 0:6, като и в трите си сервис гейма позволи на Иванович да успее от втория опит за пробив.

Сръбкинята не даде никакъв толеранс на нашето момиче, въпреки че все пак е на гости в София. При сервис геймовете си Иванович позволи на Пиронкова да спечели едва две разигравания през целия първи сет.

Вторият сет започна по-добре за Цвети, която успя най-после да спечели свое подаване. При 2:1 обаче тя позволи пробив и резултата набъбна. Пловдивчанката върна бързо пробива, след което играта и пак се срина и се стигна до затваряне на сет и мача след 3 гейма за Иванович.

Все още не е ясна програмата на турнира и кога ще бъде следващата среща на Пиронкова.