Каролине Возняцки приключи участието си на турнира в Ийстбърн. Русокосата тенисистка загуби от Моника Пуиг с 6:4, 3:6, 4:6 на осминафиналите. Датчанката започна срещата добре и спечели първия сет с 6:4, след като направи два пробива. Във втория сет двете си размениха по три гейма. При 3:3 Пуиг спечели сервис гейма си, а след това реализира втория брейкбол, до който стигна при подаването на съперничката си. Тя сервираше за сета и не сгреши за 6:3.

В третия сет резултатът беше 2:2 гейма, след което Пуиг проби в седмия гейм за 4:3. До края на сета родената на 27 септември 1993 година пуерториканка не сбърка и спечели с 6:3. Моника Пуиг чака на четвъртфинал победителката от двойката Кристина Младенович/Ана-Лена Фрийдзам.