Италианецът Фабио Фонини бе дисквалифициран от турнира в Барселона, след като се ядоса и счупи ракетата си, а след това атакува вербално един от лайнсмените. В двубоя със Запата Миралес италианецът загуби с 0:6 първия сет, а във втория избухна при резултат 4:4.

Съдията на двубоя веднага взе решение да дисквалифицира Фонини и да присъди победа на съперника му.

В същото време 11-кратният шампион в Барселона Рафаел Надал отново загуби сет, но продължава напред в надпреварата след успех с 6:0, 2:6, 6:2 над Кей Нишикори. На четвъртфиналите в турнира Краля на клея ще се изправи срещу Кристофър Нори.

Победителят от София Оупън 2020 Яник Синер си уреди среща с Андрей Рубльов, след като победи с 7:6 (9), 6:2 Роберто Баутиста Агут. Рубльов пък надви Алберт Рамос Виноляс с 6:4, 6:7 (4), 6:4.