Поредната бомба “гръмна” на Откритото първенство на Франция по тенис. Лидерката в ранглистата и поставена под номер 1 Каролине Возняцки е аут след третия кръг. Датчанката бе разгромена с 1:6, 3:6 от Даниела Хантухова.

Словачката направи страхотен мач и не спря да атакува от първата до последната точка. Този път Возняцки направи много грешки и отличната й защита изневери.

Така Каролине за пореден път се проваля в турнир от “Големия Шлем”. Тя търпи постоянни критики, че не може да спечели някои от най-силните турнири. Най-доброто й представяне е финал на US Open през 2009-а, когато загуби от Ким Клайтерс с 5:7, 3:6.

Хантухова за четвърти път в кариерата си ще играе в четвъртия кръг на “Ролан Гарос”. Тя стигна до тази фаза и миналата година. Следващата й съперничка е победителката от 2009 година Светлана Кузнецова. Рускинята би с 6:0, 6:4 Ребека Марино (Кан).