Матео Беретини отказа участие на Откритото първенство на САЩ по тенис, което започва на 24 август. На неговото място в схемата на турнира от Големия шлем ще влезе американецът Брендън Холт.
Италианецът не участва и на тазгодишното издание на "Ролан Гарос", а на „Уимбълдън“ отпадна още в първия кръг.
"Трудна година за мен. След турнира в Рим прекарах тежки моменти. Уморен съм да се боря постоянно с нещо. Имам нужда да обмисля какво ще правя в бъдеще, защото да бъда по такъв начин на корта не е нещо, което искам", коментира 29-годишният Беретини, който стигна до номер 6 в света в началото на 2022 година.