Сесил Каратанчева загуби от най-популярната руска тенисистка Мария Шарапова с 1:6, 2:6 само за 80 минути игра и отпадна в първия кръг на силния турнир по тенис на твърда настилка "Роджърс Къп" в канадския град Монреал.

Българката преодоля квалификациите на надпреварата след две победи, но не успя да се противопостави на бившата номер 1 в света. Срещата започна миналата нощ, но заради дъжд беше прекратенa при резултат 4:1 и 40-40 за рускинята.

След подновяването на играта Шарапова спечели шест поредни гейма, взе първия сет и поведе с 4:0 във втория. След това Каратанчева спечели подаването си, но до края рускинята нямаше проблеми и спечели мача. Това беше пета победа за Маша от пет срещи с българката.