Състезаващата се за Казахстан Сесил Каратанчева се класира за 1/4-финалите на турнира в Квебек Сити (Канада). Българката се наложи с 5:7, 6:4, 7:5 над поставената под № 3 Кристина Младенович.

Така Каратанчева повтори постижението си от 2004 г., когато 15-годишна достигна до 1/4-финалите на същия турнир и загуби от бъдещата шампионка Мартина Суха. Тогава тя също отстрани третата в схемата Машоуна Уошингтън.

Сега Сесил стигна до успеха над Младенович след 2 часа и 33 минути игра, постигайки обрат, след като изоставаше в резултата с 5:7, 1:3.

В другите осминафинални мачове четвъртата в схемата Шелби Роджърс отстрани квалификантката Ейша Мухамад след 6:7, 7:6, 7:6. Поставената под № 5 Юлия Гьоргес се нуждаеше от 61 минути за успеха с 6:2, 6:2 над Мелани Удин. Татяна Мариа се наложи над Медисън Бренгъл с 4:6, 6:4, 6:0, а Андреа Хлавачкова записа победа с 6:3, 6:0 над Паула Каниа.