Световният №1 Карлос Алкарас се класира за 1/8-финалите на "Уимбълдън" след успех с 6:3, 6:7 (6:8), 6:3, 7:5 над чилиеца Николас Джари. Срещата продължи 3 часа и 58 минути, а загубеният сет бе първи за испанеца от началото на турнира.

Испанският тенисист успя да осъществи само един пробив в първия сет, който той започна да сервира, но това му бе напълно достатъчно да го вземе с 6:3. Във втория сет двамата тенисисти си размениха по един пробив и спечелиха всичките си останали подавания. Така се стигна до тайбрек, който бе спечелен от Джари.

Карлос Алкарас взе рутинно третия сет. Световният номер 1 допусна ранен пробив и така Джари успя да поведе с 3:0 гейма в началото на четвъртия сет, но в седмия гейм допусна пробив, чрез който испанецът изравни в последствие за 4:4. Последва нов пробив и Карлос Алкарас затвори мача при 7:5.

В следващия кръг световния №1 ще се изправи срещу победителя измежду Александър Зверев и Матео Беретини.