Световната номер 2 в женския тенис Симона Халеп се класира за 1/4-финалите на турнира в китайския град Гуанджоу с награден фонд 250 хиляди долара. Румънката победи унгарката Тимеа Бабош с 6:4, 6:0 за 66 минути. Следващата съперничка на Халеп е чехкинята Дениса Алертова, която елиминира сръбкинята Бояна Йовановски с 6:3, 7:6(5).

Защитаващата титлата си и шеста поставена Моника Никулеску (Румъния) надделя над Ребека Петерсон (Швеция) с 6:3, 6:2 и също се класира за 1/4-финалите, където ще срещне Янина Викмайер. Белгийката се наложи над Моника Пуиг (Пуерто Рико) с 6:3, 6:4.

Номер 3 в схемата Сара Ерани (Италия) отстрани представителката на домакините Чжан Кайлин с 6:7(6), 6:4, 6:2.

Четвъртата поставена Йелена Янкович (Сърбия) пък елиминира Франческа Скиавоне (Италия) със 7:5, 4:6, 6:4 и в спор за място на 1/2-финалите ще играе с номер 5 Светлана Кузнецова (Русия), която отстрани Уршула Радванска (Полша) с 6:0, 6:1.