Ким Клайстерс ще спори за титлата от финалния турнир на Женската тенис асоциация в Доха. Шампионката от US Open победи Саманта Стосър със 7:6, 6:1, макар че преди срещата е претърпяла катастрофа.

Ким пристигна навреме за мача, като дори успя да публикува снимка на потрошената си кола в социалната мрежа “Туитър”. “Уплаших се много. Колата е за боклука, но ние сме добре”, написа бившата номер 1.

Полуфиналът започна с предимство на Стосър, която дръпна с 3:0 гейма. Белгийката обаче изравни резултата. Двете задържаха подаванията си и стигнаха до тайбрек, който Ким спечели със 7:3 точки. Тя поведе набързо във втория сет с 3:0 и даде само гейм на съперничката си.

Клайстерс, която се върна на корта миналата година и спечели две поредни титли от US Open e шампионка на Женската тенис асоциация през 2002 и 2003 година. На финала утре тя ще мери сили с победителката от втория полуфинал между Каролине Вознацки и Вера Звонарьова./БЛИЦ