Финалистката от миналата година Динара Сафина от Русия отпадна в четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис. Поставената под номер 2 Сафина се отказа заради болки в кръста и в крака в мача срещу сънародничката си Мария Кириленко при резултат 4:5 в първия сет след 61 минути игра. Сафина дръпна с ранен пробив и водеше до 4:2, но реши да прекрати участието си в турнира след три поредни загубени гейма.

Кириленко, която утре ще навърши 22 години, записа най-доброто си представяне в Мелбърн, след като в първия кръг отстрани шампионката от 2008 година Мария Шарапова също от Русия. На четвъртфиналите тя ще играе срещу китайката Жи Жен, която също достигна за първи път толкова напред в турнира.
Жен отстрани украинката Альона Бондаренко със 7:6 (5), 6:4 след почти два часа на корта./БЛИЦ