Шампионката от US Open Коко Гоф започна успешно атаката си за спечелване на втора поредна титла от Големия шлем, след като в мач от първия кръг на Australian Open разби Ана Каролина Шмиедлова (Словакия) с 6:3, 6:0 за 61 минути.

Първият сет протече при истинска размяна на пробиви, като единствено първият и деветият гейм бяха спечелени от сервиращата Гоф. Това обаче беше достатъчно за американката да вземе първата част. През втората част 19-годишната шампионка от Откритото първенство на САЩ направи три поредни брейка и стигна до победата в мача.

Във втория кръг Коко Гоф ще се изправи срещу американската си сънародничка Каролин Доулхайд, която вчера се наложи с 6:2, 6:4 над французойката Леолиа Жанжан.