Германецът Филип Колшрайбрер грабна титлата от турнира на трева в Хале с награден фонд 750 000 евро. На финала неговият сънародник Филип Печнер се отказа заради травма в гърба във втория сет при резултат 7:6, 2:0 за Колшрайбер.

Титлата е първа за Колшрайбер от 2008 година насам, когато той триумфира с трофея на турнира в Оукланд (САЩ).

Първият изцяло германски финал от 19 години насам в Хале бе изключително равностоен, като 11-ия гейм нито един от двамата тенисисти не успя да пробие подаването на съперника си. Стигна се до тайбрек, в който битката отново бе оспорвана, но Печнер не издържа и загуби с 5:7 точки. Втората част започна с побив за Колшрайбер, който след това спечели и подаването си преди 27-годишният му противник да се откаже и финалът да приключи.

"Спечелих турнира, но не чувствам, че съм победител", лаконичен бе Колшрайбер след спечелената си титла в Хале. /БЛИЦ