Поставеният под номер 1 Алекс Де Минор (Австралия) и американецът Себастиан Корда ще играят на финала на турнира по тенис на трева в Хертогенбош (Нидерландия) с награден фонд 690 135 евро.

Де Минор се наложи над третия в схемата французин Юго Юмбер със 7:6(4), 6:3 на полуфиналите. Срещата продължи час и 46 минути.

Австралиецът стартира със серия от четири гейма, Юмбер обърна до 5:4 в негова полза, но Алекс Де Минор изравни и успя да надделее в тайбрека. Във втората част той осъществи ключов пробив за 5:3 и затвори срещата при 6:3.

За Де Минор това ще бъде трети финал за 2024-а и 17-и в кариерата му на ниво АТП, а активът му от началото на годината вече е 32 победи и 11 загуби.

В другия полуфинал седмия поставен Себастиан Корда победи шестия в схемата Талон Грийкспор (Нидерландия) с 6:2, 6:4 само за 61 минути игра.

Два пробива в първия сет и един във втория бяха достатъчни за успеха на 23-годишния Корда.