Отстранилият Григор Димитров канадски тийнейджър Феликс Оже-Алиасим продължава да поднася изненади на турнира от сериите АТР 500 „Куинс Клъб“. Той се класира за полуфиналите на надпреварата в Лондон, след като победи водача в схемата Стефанос Циципас със 7:5, 6:2.

Вчера най-младият тенисист в топ 100 на световната ранглиста записа две победи за един ден, елиминирайки последователно Григор Димитров и Ник Кирьос, а днес изхвърли и световния №6.

Първият сет на двубоя беше оспорван, а в последния му гейм Оже-Алиасим успя да стигне до пробив и да спечели. Във втората част 18-годишният канадец доминираше и проби два пъти съперника си, за да затвори мача след час и 38 минути игра, записвайки девет аса.

За място на Оже-Алиасим ще спори с шестия поставен и негов сънародник Милош Раонич или испанеца Фелисиано Лопес.