Втората ракета на България Елица Костова се класира за втория кръг на квалификациите на Откритото първенство на САЩ по тенис. 22-годишната Костова, 197-а в света, победи поставената под номер 5 Мария-Тереса Торо-Флор (Испания) с 4:6, 6:2, 6:3. Българката загуби първия сет след ранен пробив, но във втората част набързо поведе с 3:0 и нямаше проблеми да изравни резултата. Тя навакса пасив от 0:2 гейма в началото на третия сет срещу 109-ата в света испанка, преди да стигне до крайната победа след 1 час и 50 минути игра.

Така Костова заработи 5775 долара и 40 точки за класацията на WТА. За място в решаващия трети кръг на квалификациите тя ще се изправи среку Вероника Сепеде Ройг (Парагвай). 20-годишната Роиг е 219-а в света. Двете не са се срещали досега. Третата ракета на страната Евтимова ще срещне тази вечер в първия кръг на предварителната схема участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Александра Кийк.