Григор Димитров загуби от Анди Мъри с 4:6, 7:6, 3:6, 6:7 в 1/8-финал на Аустрелиън Оупън. Двубоят бе седми между двамата, а шотландецът записа пети успех. В следващата фаза Мъри ще играе далеч по-лек съперник - представителят на домакините Ник Киргиос, победил Андреас Сепи (Италия) с 5:7, 4:6, 6:3, 7:6, 8:6. Гришо записа серия красиви отигравания в срещата, с което изправи на крака феновете, но допусна да загуби лесни точки, което му струваше крайната победа.

ПЪРВИ СЕТ
Първият сет започва ударно за Гришо и той успя да го вземе за 3 минути, давайки само точка на съперника. Във втория Димитров лесно записа пробив, а в третия взе подаването си за 3:0. Последва подем в играта на Мъри и той успя да вземе сервиса си след 40:40, а след това проби Гришо не без помощта на късмета, помогнал му при последните два удара в гейма за 3:2. Шотландецът отново взе сервис гейма си за 3:3, завършвайки с точка за ас. Димитров допусна колебание в седмия гейм и позволи на съперника да поведе с 30:15, но с прецизност при продължителните разигравания и ас за край на гейма поведе с 4:3. Мъри обаче показа, че се е отърсил от първоначалната скованост и взе гейм на нула за 4:4. Топка в аут за 40:30 и удар в мрежата на Гришо при 40:40 се оказаха решаващи в деветия сет, в който Димитров допусна втори пробив в двубоя за 5:4 в полза на Мъри. Шотландецът сервира за победа в сета и не сбърка (6:4), за което му помогнаха неточни удари на Гришо, пратили топката по веднъж в аут и в мрежата.

ВТОРИ СЕТ
Григор Димитров започна с 1:0 от свой сервис гейм началото на втория сет и затрудни максимално Мъри във втория, но не успя да го пробие (1:1). Гришо не успя да се противопостави на Мъри в третия гейм и бързо бе пробит за 2:1, след което загуби и сервис гейма на шотландеца за 3:1. Димитров върна самочувствието си в мача с гейм на нула за 3:2, след което успя да запише и пробив за 3:3. Българинът вдигна феновете на крака с няколко къси спринта от двата края на корта при 30:40 в полза на Мъри. Димитров взе инфарктен гейм за 4:3, но даде лесно следващия на нула за 4:4. Мъри поведе с 30:0 при сервис на Димитров в деветия гейм, но българинът изравни за 40:40, след което взе победата в маратонския гейм (5:4). Мъри не даде лесно сета и взе сервис гейма си за 5:5, след което проби Димитров (6:5). Българинът даде всичко от себе си за пробив на сервиса на Мъри и въпреки няколко поредни удара в аут, двойна грешка на шотландеца направи резултата 6:6.
Тайбрекът започна точка за точка, а при 3:2 в полза на Димитров, нашият отново взриви трибуните с прехвърлящ удар в края на корта, след две спасени къси топки за 4:2, а серията му продължи с четвърта поредна точка за 5:2 и свой сервис за край на сета. Аут при удар на българина доведе резултата до 5:3, но при следващия си сервис отново дръпна за 6:3. Мъри стопи разликата за 6:5, но след мощен сервис Гришо взе сета със 7:6.

ТРЕТИ СЕТ
Третият сет започна гейм за гейм като всеки печелеше сервисите. Гришо бе на косъм от това за допусне пробив при 2:1 в полза на съперника, но след четири геймбола, успя да изравни геймовете. Димитров продължи да играе по-трудно при свой сервис и се пречупи в осмия гейм за 5:3 в полза на Мъри, пращайки топката последователно в аут и в мрежата. Шотландецът не сбърка в решителния гейм и взе сета с 6:3.

ЧЕТВЪРТИ СЕТ
Димитров започна много добре четвъртия сет и поведе с 2:0 в два гейма, в които Мъри пропиля по един гейм бол. Гришо затвърди по-силната си игра с гейм на нула за 3:0, след което Мъри взе сервиса си за 3:1 в повторения на началото на първия сет. Този път Димитров не допусна пробив и взе сервис гейма си с 40:30, с което поведе с 4:1 и направи голяма крачка към победа в сета. Шестият в световната ранглиста при мъжете - Мъри обаче показа, че също няма да се даде без бой и направи 4:2 с гейм на нула. Димитров обаче показа психика и след 0:30 при свой сервис успе да вземе гейма за 5:2. Българинът изпусна да си осигури победата при сервис на съперника, пропилявайки сет пойнт и загуби гейма за 5:3, но след това сервираше за победа. Това обаче не му помогна и след като допусна Мъри да му поведе с 40:10, загуби гейма за 5:4. Негативната серия за Димитров продължи и той загуби трети пореден гейм за 5:5, с което напомни за загубата си в първия сет, когато също позволи на Мъри да печели на два пъти по три гейма. Най-лошото за Димитров се случи и той загуби сервис гейма си на нула за 6:5, а Гришо разби ракетата си от яд. Мъри взе последния гейм в мача и с крайното 6:4, 5:7, 6:3, 7:5 продължава напред.