Лидерът Крузейро загуби с 1:2 гостуването на непретенциозния Коритиба в среща от 30-ия кръг на бразилското първенство. Поражението е трето в последните четири мача на Крузейро и разликата с втория в таблицата Гремио бе съкратена на девет точки осем кръга преди края на първенството. Бившият нападател на Барселона Кейрисон вкара победния гол за Коритиба в 73-а минута.

Вторият Гремио завърши 2:2 при гостуването на Интернасионал, а третият Атлетико Паранаензе загуби с 0:3 като гост на Гояш. Ботафого, четвърти в таблицата, стигна до 2:2 у дома срещу Васко да Гама. Защитаващият титлата си Флуминензе завърши 1:1 срещу Понте Прета и вече шест мача няма победа, като съществува реална опасност дори да изпадне от елита.