Данийл Медведев преодоля няколко неочаквани проблема във втория кръг на Australian Open, но все пак продължи напред след победа със 7:5, 6:1, 6:3 над испанския квалификант Педро Мартинес.

Първо мачът беше прекратен за кратко във втория гейм, тъй като заради започналия дъжд трябваше да бъде затворен покривът на „Маргарет Корт Арина“. Руснакът поведе с 4:1 за 20 минути на корта, но испанецът успя да изравни за 4:4. След това, когато сервираше за оставане в сета при 5:6, Мартинес направи няколко грешки от форхенд и даде първата част на Медведев.

Единственият проблем пред световния №4 през втория сет беше при 5:0, когато се наложи да получи лекарска помощ, тъй като от носа му започна да тече кръв. След това той с лекота взе втората част.

Третият сет протече напълно под диктовката на Медведев. Отчаяният Мартинес опита да разконцентрира руснака със сервис, изпълнен отдолу при 2:2, но и това не му помогна.

Следващият съперник на Данийл Медведев ще бъде испанецът Хауме Мунар или австралиецът Алексей Попирин. Руският тенисист спечели единствения си мач срещу Попирин до момента, който беше на „Уимбълдън“ през миналата година.