Водачката в схемата Паула Бадоса (Испания), поставената под номер 2 Каролин Гарсия (Франция) и шампионката от "Уимбълдън" Елена Рибакина (Казахстан) загубиха първите си мачове на турнира по тенис в японската столица Токио с награден фонд 757900 долара.

Бадоса беше елиминирана от 19-годишната Чжън Цинвън с 6:3, 6:2. Тийнейджърката от Китай, която прави солиден сезон и се изкачи на 36-ото място в световната ранглиста, записа първа победа в кариерата си над състезателка от топ 10, след като взе 10 от последните 12 гейма в мача.

"За мен този победа не е изненада. Винаги съм знаела, че притежавам необходимите качества, просто трябваше да ги покажа на корта", коментира Цинвън след успеха си над четвъртата в схемата Бадоса.

На четвъртфиналите китайката ще срещне Клеър Лю (САЩ), която се справи с белгийката Елизе Мертенс с 6:4, 6:1.

Полуфиналистката от Откритото първенство на САЩ в началото на месеца Гарсия пък беше изненадана от друга китайка Шуай Чжан, въпреки че пласира 27 аса в срещата.

Чжан отрази мачбол на собствен сервис при 4:5 гейма в третия сет и стигна до успеха след два часа и половина игра с 4:6, 7:6(5), 7:6(5). Осмата поставена Рибакина пък падна в първия кръг от рускинята Людмила Самсонова с 2:6, 4:6.

Номер 3 Габрина Мугуруса (Испания) достигна до четвъртфиналите след успех над гръцката квалификантка Деспина Мапамихаил с 6:4, 6:2.