България загуби от Унгария с 2:3 плейофия двубой за влизане в първа група на зона Европа/Африка в турнира за Купа "Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже. В последния мач на сингъл Димитър Кузманов се наложи над Габор Боршош с 6:2, 6:7(2), 6:2 за 1 час и 40 минути. Въпреки че загуби сет Кузманов превъзхождаше съперника си и излезе краен победител. Успехът на Дими обаче е без значение за крайния изход на спора.

Припомняме, че в първия сингъл за деня Александър Лазов отстъпи пред Мартон Фучович с 3:6, 4:6, 2:6. Така унгарците взеха непреодолим аванс от 3:1 победи. Преди това - в петък, унгарците триумфираха в двата мача на сингъл, а в събота нашият тим надделя на двойки. В тези сблъсъци не участва първата ни ракета Григор Димитров.