Димитър Кузманов отпадна на четвъртфиналите на турнира на твърда настилка от сериите "Чалънджър" в Аликанте (Испания) с награден фонд 45 730 евро.

Поставеният под номер 4 в схемата българин допусна обрат и отстъпи с 6:3, 5:7, 5:7 от №185 в световната ранглиста Фабиан Марожан от Унгария.

Срещата продължи 2 часа и 7 минути. Мико трябва да съжалява, че не стигна до победата в този мач. Той имаше преднина от пробиви във втората и третата част, но не успя да се възползва.

Българинът поведе с 3:0 в началото на първия сет и успя да го спечели с 6:3. Мико дръпна с 4:2 във втория сет, но допусна изравняване за 4:4. Кузманов допусна още един пробив при 5:6 и така сетовете бяха изравнени. В третата решителна част Кузманов отново поведе с пробив за 2:0, но допусна рибрейк за 2:2. При 5:6 Мико допусна нов пробив и с това загуби мача.

За достигането до четвъртфиналите Кузманов заработи 16 точки за световната ранглиста.